Co nabízíme

Kapacita

20 lůžek

Pokoje

7 ložnic (4x dvoulůžkový, 3x čtyřlůžkový)

Koupelny

3 koupelny, 5 wc

Soukromí

Chalupa obklopena přírodou

Wellness

Kompletní wellness (sauna, vířivka, bazén)

WI-FI

Dosah po celé chalupě

Rodinné zázemí

Vnitřní dětský koutek a venkovní dětské hřiště

Dechberoucí výhled

S venkovním posezením a grilem

Parkování

Parkování v objektu zdarma

Termíny

Termíny k pronájmu celoročně

Historie pardubických bud

Zárodek vzniku Pardubických boud byl historiky zmapován až do let 1576 – 1585. Obrazová mapa ukazuje Pardubické boudy jako jeden z bodů, které spojením všech vytváří na mapě téměř dokonalý náhrdelník obepínající vrchol Černé hory. Více či méně obydlená stavení sloužila původně jako seniště hospodářům z níže položených oblastí.

Oficiální zapsání Pardubických boud do katastru lze datovat do první poloviny 18. století – Josefinský katastr uvádí šest rolí s třemi boudami, záhy po té vyrostla čtvrtá bouda – všechny patřily boudaři z Velké Úpy Tobiasu Kühnelovi. V Červenci roku 1922 zasáhl Pardubické boudy blesk, který zabil hospodáře a omráčil jeho syna. Bouda vyhořela od základů. Obnovení boudy již pak poznamenal fakt, že nedávno zprovozněná lanovka z Jánských Lázní na Černou horu výrazně oživila turistický ruch v oblasti. Z boudy se stal velkorysý horský hotel „Mooswiesenbaude“ – bouda na mechové louce.

V držení Pardubických boud se od roku 1945 vystřídalo několik vesměs pardubických organizací. Na přelomu 60. a 70. let uplynulého století patřily Pardubické boudy pardubickému školství. Možná jste u nás už byli na gulášové polévce, možná jste u nás kdysi strávili lyžařský výcvik se základní školou… Dlouhá léta zde předchozí správce provozoval horský penzion s tradiční kuchyní vhodný právě pro skupinové dovolené a školní výlety.

Na konci roku 2020 jsme začali Pardubické boudy rekonstruovat s cílem vybudovat privátní chalupu poskytující maximální komfort. Pod palubkami pokrytých stěnách jsme objevili původní roubení, které jsme citlivě obnovili s cílem zachovat duch minulých lidských generací. A přidali jsme to, co umí nabídnout současná doba – komfort v podobě sauny, vířivky, venkovního bazénu, plně vybavené kuchyně aj. – zkrátka vše, co potřebujete k příjemně strávené dovolené.

Pardubické boudy nabízí nezapomenutelné zážitky v kterémkoli ročním období. Najdete nás uprostřed horské přírody v bezprostřední blízkosti největšího krkonošského rašeliniště. Jsme obklopeni nádherou okolní divoké přírody se zelenými závoji mechu a kapradin a vodní tříští z peřejí. Z oken se díváme na Krkonošskou magistrálu vhodnou pro pěší turistiku, zimní sporty, koloběžky a kola. Jsme každou zimu pod sněhem a v blízkosti vrcholu Černé hory s napojením na lanovku. U nás nemusíte dělat vůbec nic a nemusíte potkat nikoho, a nebo můžete vidět a zažít všechny a všechno.

Jsme nedaleko Skirestu Černá hora - Pec