Zimní sezóna

Zimní sezóna

Zimní sezóna je u nás jednoznačně ve znamení lyžování – ať už běžeckého či sjezdového.
Doprava k chalupě je v zimě dobrodružstvím, neboť jsme zpravidla od poloviny listopadu do konce dubna pod sněhem. Autem (ani čtyřkolkou se sněhovými řetězy) se k nám v tomto období opravdu nedostanete. Rezervovali jsme pro vás parkovací místa na parkovišti v Jánských Lázních a odtamtud vás nahoru přes vršky a stráně Krkonoš dovezeme Hagglundem (pásovým terénním vozidlem). Vezmeme samozřejmě i Vaše zavazadla a zimní výbavu.

Pásové vozidlo do veškerého terénu - Hagglund.

Napojení na běžeckou Krkonošskou magistrálu je přímo u chalupy. Krkonošská magistrála je páteřní 71 kilometrů dlouhá pravidelně upravovaná běžecká cesta. Na ni pak navazuje více jak 500 km místních lyžařských cest a okruhů. Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš najdete nejen v centrální horské, ale i podhorské oblasti. Zavedou vás do krásných, často méně frekventovaných, a proto ještě málo objevených míst Krkonoš.

Mapa SkiResortu Černá hora - Pec
Krkonošské běžkařské trasy

Co se týká sjezdového lyžování, jsme pod vrcholkem Černé hory, která je součástí ski areálu Černá hora – Pec pod Sněžkou. Tento skiareál nabízí více jak 50 km, které můžete poznat v rámci jednotného skipasu. Mezi skiareály se můžete pohybovat pomocí skibusů (Skibusy – SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku)
a nebo zažít přesun rolbou z vršku Černé hory (SkiTour – SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku). Rolba projíždí nedaleko naší chalupy.

Mapa SkiResortu Černá hora - Pec

Skialpinistů přibývá, a proto pokud vás tento sport láká, a nebo již nadchnul, neváhejte si vzít výbavu a po snídani vyrazit mimo sjezdovky přímo z naší chalupy. Vaše trasa může kopírovat běžeckou Krkonošskou magistrálu a na ni navazující cesty, nebo se můžete vydat mimo vyznačené trasy vlastní stopou svahem.